Een 8.19-melding wordt niet in behandeling genomen wegens onvoldoende gegevens. Moet hiervan ook publicatie plaatsvinden?
Wet milieubeheer
Inhoud pagina: Een 8.19-melding wordt niet in behandeling genomen wegens onvoldoende gegevens. Moet hiervan ook publicatie plaatsvinden?
Vraag
Een 8.19-melding wordt niet in behandeling genomen wegens onvoldoende gegevens. Moet hiervan ook publicatie plaatsvinden of is publicatie niet nodig nu de belangen van derden (nog) niet geschaad zijn?
Antwoord

Nee. Het buiten behandeling laten van een 8.19-melding is een besluit in de zin van de Algemene wet bestuursrecht dat moet worden bekendgemaakt op de wijze van art. 3:41 Awb (bijvoorbeeld door toezending of uitreiking van het besluit aan de belanghebbende). Aangezien er niet inhoudelijk op de 8.19-melding wordt beslist, is er geen sprake van een verklaring inzake de 8.19-melding als bedoeld in artikel 8.19, lid 3 Wet milieubeheer. De verplichting van artikel 8.19 om van een verklaring openbaar kennis te geven is dus niet van toepassing.

