FD1a-Aanbodafhankelijke regeling met twee snelheden of onderbrekende besturing toepassen

Algemeen

Nummer
FD1
Bedrijfstak
Sport en recreatie
Activiteit
In werking hebben van een roltrapsysteem
energiezuinige-roltrapbesturing

Toepasbaarheid

Roltrap is zonder aanbodafhankelijke regeling uitgevoerd en draait continu tijdens gebruikstijden.

Beschrijving

Tijdens gebruikstijden van het gebouw is er een wisselende toeloop van mensen bij de roltrap. Op het moment dat er geen mensen zijn, gaat de roltrap over in een lage snelheid van ongeveer 0,1 meter in een seconde. Hiervoor heeft de motor van de aandrijving een frequentieregeling. Bij een lagere snelheid (of stilstaan) van de roltrap is het elektriciteitsverbruik van de elektromotor lager.

Een detector bij de ingang van de roltrap ziet de toeloop van mensen. Bij meer mensen zet de regeling de snelheid terug naar de normale (hogere) snelheid.

Bij de lage snelheid is te zien dat de roltrap in werking is en of deze naar boven of beneden gaat.

Tijdens gebruikstijden is de technische ruimte niet bereikbaar. In de offerte of technische tekening is te zien of de roltrap een twee-snelheden-regeling of stands-by-regeling heeft.

Doelmatig beheer en onderhoud

Doelmatige werking en gebruik van apparatuur, machines, installaties en computers:

  • Buiten bedrijfstijden apparatuur, machinerie en installaties uitschakelen die onnodig aanstaan
  • Periodiek de temperatuur- en tijdinstellingen controleren en waar nodig herprogrammeren
  • Borgen van de goede werking van apparatuur, machinerie en installaties die passen bij een juist gebruik (overeenkomstig de ontwerpuitgangspunten)
  • Uitvoeren van preventief onderhoud

Financiële aspecten

Zelfstandig moment: Nee.

Natuurlijk moment: Ja.